Na przestrzeni lat moda kształtowała zmysłowość ludzi, rozbudzała ich potrzeby i rozwijała kreatywność. Strój prowokował, informował, czasem nawet był wyrazem buntu. Prowadząca spotkanie Lucyna Rotter zagląda do „szafy dziejów” pełnej historycznych faktów, symbolicznych przekazów, postaci i rekwizytów, pełnej modowych zagadek. W tym podglądaniu historii wspierają ją tancerze ze Szkoły Tańca Jane Austen.
Szóste spotkanie „Opowieści wachlarza i parasolki”.
Co się nie dopowie – to się dowygląda! A w wizerunku precyzyjnie dbać należy o szczegóły. Na modowym wybiegu tym razem pochylimy się nad funkcjami akcesoriów mody, które czasem bywały ozdobą, czasem komunikatem, a czasem nawet poważną bronią. Tak bywało na przykład z wachlarzami. Ważną historię w modzie mają też takie akcesoria jak okulary – i te korekcyjne i te słoneczne. Albo owiana legendami damska torebka, w której, niezależnie od jej wielkości, mieści się absolutnie wszystko. A z męskich akcesoriów – laseczka lub parasol. Ale czy dzisiaj to faktycznie tylko męskie atrybuty?
Scenariusz i prowadzenie Lucyna Maria Rotter, aranżacja aktorska: Maja Zawada, Konrad Zawada, kierownictwu projektu i nadzór producencki Justyna Kasińska , fot. Bogdan Krężel, Piotr Idem, realizacja nagrania rolki Anna Stasiak.
Pałac Krzysztofory – oddział Muzeum Krakowa






